۱۳۹۵ شهریور ۱۶, سه‌شنبه

از سوره مبارکه "والعصر" استفاده کنیم

بنام الله مقتدر
بسم الله الرحمن ا الرحیم
        وَالعَصرِ اِنَّ الاِنسَانَ لَفِی خُسرِ. اِلَا اَلَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا اَلصَّالِحَاتِ وَ تَوَاصَوا بِالحَقِّ وَ تَوَاصَوا بِالصَّبرِ.  (قران کریم)  صدق الله العظیم.

  ترجمه:
        قسم به روزگار (دهر) که بنی نوع انسان در خسارت ( در خطر) است، باستثناء آنهائی که  ایمان اورده اند و عمل نیکو انجام میدهند و سفارش  به  رعایت  حق (عدالت) میکنند و در برابر مشکلاتی که در  این راه  پیش می آید صبر و استقامت کرده و آن را بدیگران هم  توصیه می نمایند. (قرآن کریم)   خداوند  صاحب عظمت راست میگوید.
       بهره گیری:   اگر انسان  فقط  بر همین یک  سوره کوچک  از کلام الهی  عمل میکرد  اینهمه جنگ و تنش و جرم و جنایت که امروز در دنیا  مشاهده میکنیم به وجود نمی آمد و این کره زمین زیستگاه بهشت گونه ای برای تمام انسان ها میشد.  این سوره مبارکه بیانگر این حقیقت مهم است که همه  قوانین ساخته بشر برای بشر مضر و مهلک هستند و تنها گردن نهادن به قوانین سعادت بخش الهی انسان را به سعادت و آسایش حقیقی و امنیت مطمئن  میرسانند.
        تا زمانی که انسان  بر اساس احکام الهی عمل  و زندگی نمی کند  این  جنایت های ضد بشری نه تنها که تمام نخواهد شد بلکه  روز بروز بر میزان آن افزوده  خواهد گشت.  بیائید فرامین الهی را مطالعه و ملاحظه کنیم و با آن آشنا گردیم  و راه  خوشبخت زیستن را یاد بگیریم.
         همه  جنگ های موجود در جهان بخاطر فزون طلبی مستکبرین  بوجود آمده   است.  بیائید دست از خودخواهی و فزون طلبی برداریم و عدالت خواه شویم و به احکام الهی که  در قرآن کریم  امده  است  گردن نهیم تا هم در دنیا و هم در آخرت سعادتمند زندگی کنیم.  و ما علینا الا البلاغ.
محمد آرمیان
دبیر کل : نهضت عدالت بلوچستان ایران
بتاریخ: 16/ شهریور ماه / 1395 شمسی

مطابق با: 6/ سپتامبر/  2016 میلادی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر