۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۲, جمعه

بررسی وضع سرداران ملت بلوچ

بنام الله مقتدر
بقلم :  محمد آرمیان
بر رسی وضع سرداران ملت بلوچ
بتاریخ: 12/2/1393 خورشیدی مطابق با 2/5/2014 میلادی
سردار در معنی ماهوی خود به کسی اطلاق میشود که در  کاراکتر شخصی دارای بر جستگی های خاصی باشد و بر اساس همین بر جستگی هاست  که شایستگی او را برای احراز این لقب تعریف  و تائید میکند.
سردار که سر پرستی یک قوم،  طایفه و یا جامعه را بعهده میگیرد یک فرد مسئول است لذا  از نظر بدنی باید انسانی قوی، سالم، با هوش،  متحرک و متعهد به خدمت برای مردمش باشد. سردار در جامعه تحت سر پرستی خود نقش پدر را دارد و همچون پدر باید برای تک تک افراد جامعه خود دلسوز باشد و مشکلات انان را سریعا مورد توجه و رسیدگی قرار دهد و این امکان ندارد مگر اینکه چند نفر دستیار و معاون از بهترین و اگاه ترین و دلسوز ترین افراد جامعه خود  را در همکاری با خود داشته باشد.
سردار باید تمام هم و غم و نگرانی اش  بهبود زندگی مردمش باشد و برای اینکار باید برنامه داشته باشد و برنامه ها را هم در وقت معین تکمیل کند و برای ترقی بیشتر مردمش  طرحها و برنامه های جدیدی راه اندازی نماید. سردار باید مواظب امنیت و آینده مردمش باشد و هیچ نیروی بیگانه ای را در محدوده خود اجازه نفوذ ندهد تا اتحاد و همبستگی مردم تحت سر پرستی او بر قرار بماند و بیگانگان را در امور آنان  مجال دخالت  نباشد. آیا سرداران ملت بلوچ چنین بوده  یا  هستند؟
اگر ملت بلوچ امروز متشتت و از هم گسیخته و عقب مانده و بی سرپرست و بلاتکلیف است و سر زمینش پر از اجانبی است که رفتاری بیرحمانه با او دارند بخاطر اینست که از سردارانی با مشخصات فوق محروم بوده است. سرداران ما سران سیاسی ملت بلوچ بوده اند به جز دو سه نفری که خیلی قابل احترام هستند و در آینده به آنان خواهیم پرداخت  کارنامه بقیه متاسفانه بسیار منفی و در حد خیانت به ملت بوده  است و چون دیگر در میان ما نیستند ما به جزئیات کارنامه آنان نمی پردازیم چون قصد ما شخصیت کشی و  اهانت بکسی نیست بلکه هدف رسیدن به آگاهی های لازم و جبران مافاتی است که در گذشته اتفاق افتاده است.
سردار زادگان ما امروز هم متاسفانه دربست در خدمت رژیمی هستند که بطور بیرحمانه ای بجان ملت ما افتاده و برای نابودی هویت ملت بلوچ و در اختیار گرفتن سرزمینش بطور کامل از هیچ کوششی فرو گذار نمی کند و سردار زادگان ما برای اندک مزایای حقیری که به یک لعنت و یا  تف سر بالا نمی ارزد در تکمیل برنامه های ضد ملت بلوچ با این رژیم همدست شده اند و کرداری بسیار منفعلانه دارند.  جزئیات زندگی روزمره این سردار زادگان دشمن دوست  تحت نظر مبارزین از جان گذشته  ملت بلوچ است و در صورت باز نیامدن از خیانت حتما افشاء خواهند شد و فرزندان شان شرمنده و رسوا.

آیا لقب سرداری باز هم شایسته چنین افرادی خودکامه و خودپرست و گسسته از ملت خویش و پیوسته به دشمن است!؟ ما از این برادران خود تقاضا داریم بخاطر عافیت اندک و چند روزه این زندگی کوتاه،   ملت بلوچ، نسل های آینده اش و  سرزمین آبائی خود  را دو دستی تقدیم دشمن نکنند. فرصت بازگشت به آغوش ملت مبارز را هنوز دارند.
ای سردار زادگان گرامی،  با خبر باشید که ملت بلوچ اینک از خواب غفلت بیدار شده و بپا خاسته است.  فرزندان غیورش هماکنون برای نجات از ظلم و رسیدن به عدالت با مال وجان خود در صحنه نبرد حضور دارند و تا تقدیم جان بر سر این پیکار استوار هستند. شما از قافله عقب نمانید و با شیوه های مختلف مبارزین جان بر کف خود را که در شرایط بسیار دشوار در حال پیمودن راه آزادی هستند کمک نمائید تا ارزشی به زندگی خود داده باشید. درود بر شما،  ما با وجود همه غفلتهائی که کرده اید باز هم شما را دوست داریم و آغوش ما  برای فشردن شما برسینه و قلب مان لحظه شماری میکند. خدا یار و نگهدارتان باد ای نامداران وطن. ای سردار زادگان واجب الاحترام. باور کنید ما هنوز هم دوست تان داریم چه خوب خواهد شد  که همراه و همگام این  راه عزت و کرامت را با هم طی نمائیم. 
ما به امید فردائی بهتر و رسیدن به عدالت و رهائی ملت دربند بلوچ در تلاشیم. همه برای پیروزی مان دعا کنند، سپاسگزاریم.          

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر